Fundacja Dbam o Zdrowie: Archiwum wiadomości


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćArchiwum wiadomości

Fundacja Dbam o Zdrowie Organizacją Pożytku Publicznego

29 maja 2008 r. nasza Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

Otrzymanie tego statusu jest dla nas dużym wyróżnieniem bowiem nie każda Fundacja może taki status otrzymać. Każda Fundacja starająca się o przyznanie statusu OPP musi wykazać się podjętymi i zrealizowanymi zgodnie ze swoim statutem działaniami. Fundacja Dbam o Zdrowie jest młodą fundacją (działalność operacyjną   prowadzi dopiero 8 miesięcy) stąd tym większa radość, że przez tak krótki okres czasu udało się zorganizować wiele akcji pomocy.

Co dokładnie oznacza dla Fundacji status OPP?

Każdy podatnik, raz w roku może przekazać na cele Fundacji 1 procent należnego fiskusowi podatku. Co więcej darowizny przekazywane w ciągu roku do wys. 6% dochodu, mogą być odliczane w zeznaniu rocznym od podstawy opodatkowania. Podatnik wskazuje je w PIT-O. Dokumentem poświadczającym darowiznę jest dowód wpłaty na rachunek bankowy Fundacji.

Kto może przekazać  1% podatku  dla  FUNDACJI Dbam o Zdrowie?

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (po raz pierwszy!)
  • podatnicy rozliczający się na zasadch ryczałtowych, muszą zadeklarować w swoim zeznaniu podatkowym 1% podatku dochodowego dla OPP do końca stycznia

 

Jak można przekazać 1% podatku?

Od 2007  roku wprowadzony został uproszczony mechanizm przekazywania 1% podatku.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym wypełnijcie Państwo WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP), który stanowi część formularza PIT:

  • w formularzu PIT-36 w części "P"
  • w formularzu PIT-37 w części "I"  (wzór poniżej)
  • w formularzu PIT-28 w części "O"

Chcąc to uczynić Podatnik powinien obliczyć wysokość kwoty odpowiadającej 1% swojego podatku oraz w odpowiedniej rubryce umieścić nazwę:

Fundacja Dbam o Zdrowie

i numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego:  

KRS: 0000286305

Państwa podatek na rzecz naszej Fundacji   zostanie  przekazany na konto Fundacji Dbam o Zdrowie przez Urząd Skarbowy w terminie do 3 miesięcy od złożenia Państwa zeznania podatkowego.


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron