Fundacja Dbam o Zdrowie: Komu pomogliśmy?

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćKomu pomogliśmy?

6. Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę

15-482 Białystok, ul. Fabryczna 57
tel./fax 085-6754420
www.padaczka.2n.pl
Celem Stowarzyszenia jest udzielanie pomocy ludziom dotkniętym padaczką we wszystkich sprawach życiowych, inicjowanie i organizowanie samopomocy wzajemnej w dążeniu do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie oraz zapewnienia im opieki i ochrony prawnej.
Stowarzyszenie realizuje swoje cele m.in. poprzez:
- Pomoc w uzyskaniu pracy oraz wpływanie na właściwy stosunek zakładów pracy do zatrudnionych w nich osób chorych na padaczkę.
- Udzielanie pomocy członkom w rozwiązywaniu spaw życia codziennego oraz współdziałanie w organizowaniu działalności społecznej i kulturalnej.
- Prowadzenie przy pomocy środków masowego przekazu i własnych publikacji ciągłej pracy propagandowo - uświadamiającej całe społeczeństwo, mającej na celu kształtowanie prawidłowych postaw wobec osób chorych na padaczkę.
- Inicjowanie prac badawczych i legislacyjnych dotyczących warunków życia i bytu ludzi cierpiących na padaczkę.
- Ujawnienie i dążenie do likwidacji barier społecznych, organizacyjnych i innych utrudniających normalne funkcjonowanie ludzi chorych na padaczkę w społeczeństwie.
- Opracowanie modelowych rozwiązań w dostępie do różnego rodzaju stanowisk zgodnych z predyspozycjami chorego na padaczkę poczynając od różnych form kształcenia i wychowania do zatrudnienia włącznie.
- Zapewnienie osobom chorym na padaczkę systematycznej opieki ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.