Fundacja Dbam o Zdrowie: kampania 2010 - "Wybory 2010"


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona Główna1%kampania 2010 - "Wybory 2010"

Nagroda Newsweek Polska za najlepszą kampanie 1%

Fundacja Dbam o Zdrowie otrzymała nagrodę za najlepiej zorganizowaną akcję specjalną w konkursie Newsweek Polska. Jest to już trzecia edycja konkursu mająca na celu zachęcić fundacje do promowania ideii 1%. W ubiegłym roku Fundacja otrzymała nagrody w 2 kategoriach. W tym roku nagroda przypadła nam za zorganizowanie eventu "Góra leków"

 

Ewent ten był częścią kampanii 1%. W dniu 11 lutego a więc w Międzynarodowym Dniu Chorego w pasażu Schillera w Łodzi zorganizowana  został nietypowy akcja mająca na celu zwrócenie uwagi przechodniów oraz mediów na problem niwykupywania leków. Od rana stanęła w pasażu góra składająca się z ok. 4 tys. pudełek imitujących niwykupione leki. Była to symboliczna ilość  leków, która  każdego dnia  może być niewykupiona przez chorych gdyż nie mają  oni wystarczających środków finansowych. Nagroda ta niezmiernie ucieszyła wszystkie osoby związane z fundacją gdyż własnie w tym roku fundacja w ramach swojej kampanii społecznej i 1% "postawiła" na   nietypowe akcje mające na celu pobudzenie wyobraźni społeczeństwa i przyłączenie się do akcji przekazywania 1% z podatku.

fot. Piotr Sadurski/Newsweek


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron