Fundacja Dbam o Zdrowie: Inne działania


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćInne działania

Współpraca z Fundacją Iskierka

Aby wesprzeć  rodziców chorych dzieci z rejonu Górnego Śląska dwie fundacje czyli Fundacja Dbam o Zdrowie oraz Fundacja Iskierka, którym leży na sercu pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom połączyły wspólnie siły i nawiązały długotrwałą bo roczną współpracę.

Wspólnie ufundowały karty dla rodzin, w których opieka nad chorym dzieckiem wymaga długotrwałego leczenia w tym stałego przyjmowania leków. Dzięki  takiej współpracy problem zakupu leków przez beneficjentów Fundacji ISKIERKA zostanie  rozwiązany a rodzice nie będą już martwić się  skąd zdobyć środki na  ich zakup.

Fundacja ISKIERKA zajmuje się budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Fundacja Dbam o Zdrowie przyjęła sobie za cel pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej i nie stać ich na zakup niezbędnych leków.

W długotrwałym procesie leczenia chorób onkologicznych u dzieci jest wiele kosztów, które często są po stronie rodziców. To m.in. zakup leków wspomagających proces leczenia i drobnych medykamentów w aptekach. Jedno z rodziców najczęściej rezygnuje z pracy, aby móc opiekować się dzieckiem przebywającym w szpitalu. Ma to także duży wpływ na pogorszenie się sytuacji finansowej rodziny, zdeterminowanej w walce o zdrowie i życie dziecka.

W tym celu została opracowana specjalna karta, którą zdobi rysunek 7 letniego Maksa z chorobą nowotworową.

Akcja ruszyła od początku tego roku.  Pierwsze rodziny już z nich korzystają.

Cieszymy się, że możemy im pomóc.

 


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron