Fundacja Dbam o Zdrowie: Nasi podopieczni


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćNasi podopieczni

Magda Nowak

W 2010 r. zdiagnozowano u Madzi  Zespół Wolframa, którego skutkiem jest cukrzyca typu I, problemy ze wzrokiem i słuchem. Madzia jak każda nastolatka lubi się spotykać z przyjaciółmi, śmiać się i słuchać muzyki. Uwielbia słodycze. Pomaga też mamie w kuchni bo lubi gotować może jak sama pisze gotowanie to jej hobby.

Zespół Wolframa to niezwykle rzadka, genetycznie uwarunkowana choroba neurodegeneracyjna objawiająca się cukrzycą, atrofią nerwu wzrokowego i głuchota. Ponadto atakuje ośrodkowy układ nerwowy (zwłaszcza pień mózgu). Częstość występowania choroby szacuje się na 1:770000, a nosicielstwo mutacji na 1:354. Magda przeszła szereg badań po których stwierdzono niedosłuch odbiorczy obustronny stopnia średniego a po badaniu okulistycznym stwierdzono zanik nerwu wzrokowego obu oczu. Madzia wymaga aparatów słuchowych oraz okularów lornetkowych do bliży.

Każdy może  pomóc  wpłacając każdą dowolną darowiznę na konto fundacji z dopiskiem "Dla Magdy Nowak" a także przekazując  zgromadzone przez siebie plusy na rzecz Magdy  w aptekach. (patrz.: www.pof.pl)

Każdy może też przekazywać swój 1% dla dziewczynki.

Załóż zbiórkę!


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron