Fundacja Dbam o Zdrowie: Nasi podopieczni


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćNasi podopieczni

Robert Kujawski

 

Pan Robert jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku inwalidzkim. Od 2004 r. boryka się z problemem zakażonych odleżyn i gronkowcem złocistym.
Przeszedł już trzy operacje  zamknięcia ran. Jednak stan zdrowia nie poprawia się i z powodu zakażeń odleżyny otwierają się. Towarzyszą temu wysokie gorączki, dreszcze i obfite wysięki  z ran. Pan Robert nie posiada dochodu, utrzymuje się jedyne z zasiłku z MOPS-u.  Rodzice pana Roberta nie żyją,  jest więc zdany sam na siebie. Przed operacją i walką z gronkowcem Robert grał w kosza na wózku i dużo trenował. Jest uzdolniony muzycznie, gra na gitarze (najchętniej blusa)

Walka z gronkowcem jest ponad siły Roberta.  Potrzebne są środki opatrunkowe, gaziki sterylne, środki do odkażania i wiele, wiele innych art. medycznych. Tragiczna historia Roberta zaczęła się 10 lat temu od wypadku. Robert niefortunnie spadł z rusztowania i złamał dwa kręgi uszkadzając rdzeń. Operacja nie pomogła. Paraliż sięga od piersi w dół. Przez jakiś czas Robert przebywał w specjalistycznym  domu pomocy ale nie prowadzono tam żadnej rehabilitacji. Robert starał się sam jak najwięcej ćwiczyć. Nieszczęśliwie doznał kontuzji biodra. Konieczna była interwencja szpitalna.  W szpitalu został zakażony  gronkowcem, z którym walczy do dziś. Gdy gorączki sięgają do 40 stopni  znajomi wzywają pogotowie, które nie zawsze chce zawieźć Roberta do szpitala, w którym niestety  traktowany jest po macoszemu. Jedyna pomoc doraźna to  założenie  opatrunków i wypisanie do domu. Robert utrzymuje się z kwoty 74 zł. Wcześniej otrzymywał rentę rodzinną po mamie ale została mu odebrana w 2010 r. gdyż przysługuje ona tylko osobom uczącym się. Renta inwalidzka nie przysługuje panu Robertowi gdyż szkoła policealna, do której chodził Robert skreśliła go z listy uczniów. Pomagają mu  obcy ludzie i jego przyjaciel Henryk, który również porusza się na wózku.

Pomóżmy Robertowi wygrać z gronkowcem.

Można przekazywać darowizny na konto Fundacji z dopiskiem "Dla Roberta Kujawskiego" a także   przekazać zgromadzone przez siebie plusy  na rzecz Roberta  w aptekach (patrz.:www.pof.pl)

Każdy może też przekazać 1%  swojego podatku na rzecz pana Roberta. Liczy się każda pomoc.

Załóż zbiórkę!


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron