Fundacja Dbam o Zdrowie: Kampania 2012 - Samotna mamo, nie jesteś


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona Główna1%Kampania 2012 - Samotna mamo, nie jesteś

1% dla Domów Samotnej Matki

Od 3 lat Fundacja Dbam o Zdrowie wspiera Domy Samotnych Matek. Pod opieką jest 15 domów, w których przebywa ponad 250 matek i ponad 270 dzieci. Ilość pań przebywających w domach cały czas  się zmienia gdyż  matki się usamodzielniają i opuszczają placówki, dzięki którym stanęły na nogi. Potrzeby tych instytucji a także i samych przebywających tam matek są bardzo dużo. Brakuje środków na leki, pampersy i mleko dla dzieci a także  ubrania w tym zwałszcza bielizny. Potrzeby rzeczowe są bardzo ważne bo to zapewnia każdemu pewną stabilność i zdejmuje z serca tych kobiet duży ciężar. Dzięki wsparciu domów jak i samcyh matek przez naszą Fundację nie muszą się już one martwić o pozyskanie środków na leki, mleko i inne artykuły medyczne. Jednak potrzeby materialne to nie wszystko. Bardzo ważna jest pomoc psychologiczna gdyż do placówek  kobiety  trafiają czasami prosto z "ulicy" uciekając przed swoimi brutanymi partnerami. Brutalność ta to nie tylko przemoc fizyczna bo  takie rany szybko się goją. O wiele gorsza jest przemoc psychiczna bo czasami trauma pozostaje na długie lata. Do domów trafiają również nieletnie dziewczyny, które rodzina wyrzuciła z domu. Nie mają ze sobą prawie nic. Jedna z podopiecznych domu, którym się opiekujemy opowiadała, że wyszła z domu tylko w tym co miała na sobie i z zapasową bielizną zdjążyła jeszcze tylko zabrać  książki dla dzieci do szkoły. Uciekła z domu z trójką nieletnich dzieci. Pomoc i wspracie otrzymała wasnie w Domu Samtonej Matki zarówno tą psychologiczą, prawniczą a także tą ludzką życzliwość tak bardzo potrzebną każdemu z nas niezależnie od naszej sytuacji.


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron