Fundacja Dbam o Zdrowie: Wolontariusze


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaPomocWolontariusze

O Wolontariacie i Wolontariuszach

Wolontariat (łac. volontarius - dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu.

Powyższe definicje to suche fakty dotyczące pracy wolontariatu. Taką definicję podaje m.in. Wikipedia, a także inne słowniki i encyklopedie. Ale przecież nie o definicje tu chodzi.  Liczy się  człowiek i to On jest najważniejszy. Zarówno człowiek, który potrzebuje pomocy jak i ten co tej pomocy udziela. Tylko dzięki pracy ludzi dobrej woli możliwa jest działalność  większości fundacji, stowarzyszeń i instytucji niosących pomoc. Również nasza fundacja działa całkowicie na zasadzie wolontariatu. Są to pracownicy Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A. oraz jej spółek zależnych na terenie całej Polski choć oczywiście największa grupa to koleżanki i koledzy z Łodzi, których tak jak wszystkich wolontariuszy na Świecie łączy  i motywuje jeden cel:

  • chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało
  • chęć zrobiena czegoś dobrego, pożytecznego
  • potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości
  • potrzeba bycia potrzebnym

Dlatego też m.in. tak ważny jest wolontariat . Widzą to zarówno ludzie jak i świtowe organizacje. Rok  2001 został uznany przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Wolontariatu.

Dla nas jedna z najważniejszych dat to Dzień Wolontariusza , który przypada 5 grudnia.

 
ustawa o wolontariacie - Dokument PDF - rozmiar:181 kB

Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron