Fundacja Dbam o Zdrowie: Nasi podopieczni


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćNasi podopieczni

Bartosz Pojedyński

Bartosz pierwszy raz trafił do szpitala gdy miał 8 -miesięcy. U dziecka zdiagnozowano aHUS czyli atypowy Zespół Hemolityczno-Mocznicowy. Po miesięcznym pobycie w szpitalu wydawało się, że choroba zostala pokonana, jednak po dwóch latach nastąpił nawrót choroby, który doprowadził w ciągu zaledwie roku do zupełnego uszkodzenia nerek. Obecnie Bartosz dializuje się 14 godzin dziennie. Wymagana jest niskopotasowa i normobiałkowa dieta.

Układ odpornościowy chłopca jest bardzo słaby, organizm z niewyjaśnionych przyczyn atakuje sam siebie doprowadzając do rozpadu krwi i uszkodzenia nerek. Chłopiec przeszedł już bardzo dużo zabiegów, a szpital stał się niestety jego drugim domem. Dializy, cystoskopie i codzienne zastrzyki z hormonami wzrostu są codziennością.  Choroba wywołała nadciśnienie tętnicze i wywołała niedokrwistość. Konieczna jest droga terapia lekami, potrzebne są suplementy diety, igły do penów oraz materiały opatrunkowe i środki higieniczne.

Załóż zbiórkę!


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron