Fundacja Dbam o Zdrowie: Nasi podopieczni


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćNasi podopieczni

Jaś Olbryś

Jaś urodził się w 2010 r. jako zdrowe dziecko i nikt by nigdy nie przypuszczał, że zachoruje na mucowiscydozę. Nieuleczalną genetyczną chorobę.  Jaś ma też częściową niewydolną trzustkę. W drugim roku życia wykryto u niego powiększoną wątrobę  i grudki żółci. Musi przyjmować dużo leków. Dieta małego musi być też uzupełniana  o różne witaminy.

Ciągłe pobyty  w szpitalu, leczenie, inhalacja, itp. zabierają bardzo dużo czasu i siły.  Rodzina stara się żyć normalnie, mimo całej listy zakazów, typu nie chodzić do marketów, nie spotykać się z dziećmi, nie dotyklać piasku, ziemi, nie pływać... Jasio jest ciekawym, pogodnym chłopczykiem, uwielbia się bawić autkami, rysować kredkami, grać na instrumentach, tańczyć i oglądać bajki, a także majsterkować. Można by wymieniać i wymieniać co lubi Jasio. Jak to dziecko musi wszystkiego dotknąć, spróbować, poczuć na własnej skórze. Mimo wielu zakazów powoli  zaczyna przyzwyczajać się i akceptować nową sytuację i dzielnie ją znosi.

Jeśli chcesz i możesz pomóż Jasiowi. Przekaż swoje plusy na rzecz Jasia w Programie Opieki Farmaceutycznej a do  stycznia do kwietnia każdego roku możesz przekazać swój 1% na Jasia z dopiskiem "dla Jasia Olbrysia"

Załóż zbiórkę!


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron