Fundacja Dbam o Zdrowie: Aukcje/Koncerty chartytatywne


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćAukcje/Koncerty chartytatywne

Koncert charytatywny na rzecz Fundacji Gajusz i Fundacji Dbam o Zdrowie

28 marca 2008 r. w Teatrze Nowym odbył się koncert na rzecz dwóch łódzkich fundacji, Fundacji Gajusz i Fundacji Dbam o Zdrowie

                                            

                                                          wystawa prac artystów plastyków na deskach Teatru Nowego

                                            

Prawie 40 tysięcy złotych zasili konto Fundacji Gajusz i Fundacji Dbam o Zdrowie dzięki darczyńcom, którzy przyjęli zaproszenie na koncert charytatywny i aukcję zorganizowaną 28 marca w Łodzi przez Polską Grupę Farmaceutyczną, Grupę Kolastyna oraz Spółkę Partner Center. Gwiazdą wieczoru była Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vivat! z Sierakowa Wielkopolskiego.

Młodzi muzycy i towarzysząca orkiestrze grupa taneczna wystąpili na deskach Teatru Nowego  nieodpłatnie. Można zatem powiedzieć, że był to koncert „dzieci – dzieciom”, albowiem adresatami pomocy będą właśnie dzieci - podopieczni Fundacji Gajusz i Fundacji Dbam o Zdrowie.  Część dochodu z aukcji przeznaczona zostanie ponadto na opiekę paliatywną nad dziećmi w Armenii. 

Orkiestra nastolatków z Sierakowa Wielkopolskiego, wielokrotnie nagradzana w kraju i za granicą, zagrała znane standardy muzyki filmowej i jazzowej. Dyrygentem zespołu jest Robert Morkis, a autorką układów choreograficznych grupy tanecznej - Inga Linde.

                 
Gospodynią muzycznej części wieczoru była znana łódzka dziennikarka telewizyjna Monika Andrzejczak, natomiast aukcję obrazów i win poprowadził popularny satyryk - Stanisław Bożyk.       

                    

Pod młotek trafiły dzieła artystów malarzy i grafików oraz fotografików, zaprzyjaźnionych z Polską Grupą Farmaceutyczną, oraz unikatowe butelki najprzedniejszych win świata, podarowane przez Partner Center i współpracujących z firmą producentów. Wśród ofiarodawców byli m.in. Iwan Kulik, Małgorzata Niespodziewana, Elżbieta i Marian Bocianowscy, Tatiana i Jerzy Nowakowie, Jarosław  Prysak, Jan Opaliński, Andrzej Grenda, Dariusz Fiet, Andrzej Janeczko, Anna Możyszek, Maciej Pauksztełło, Aleksy Nowak, Piotr Pustelnik (znany himalaista podarował zdjęcie z jednej z wypraw), Kamil Kwieciński (również fotografie).

                                                                         
Najwyższą cenę osiągnął olejny obraz Iwana Kulika, sprzedany za 4600 złotych, a spośród win – butelka słynnego prowansalskiego Châteauneuf-du-Pape, spadkobiercy „papieskich” win z Awinionu, sprzedana za 2100 złotych.


Równocześnie z główną zbiórką pieniędzy w foyer teatru, goście mogli licytować prace dzieci - małych przyjaciół Fundacji Gajusz.

Łódzcy biznesmeni i aptekarze zjednoczyli swoje siły w szczytnym celu już po raz czwarty – podczas podobnych licytacji organizowanych w ubiegłych latach przez Polską Grupę Farmaceutyczną udało się zgromadzić łącznie ponad 150 tys. złotych.

Obok wspomnianych już na początku organizatorów koncertu i aukcji, ich partnerami byli w tym roku Grupa Brokerska Quantum, Drukarnia Oltom, i Restauracje Barci Zielińskich.

Cieszę, się, że po raz kolejny spotkaliśmy się z taką życzliwością i szczodrością łodzian – powiedziała po zakończeniu aukcji Tisa Żawrocka, kierująca Fundacją Gajusz. – Ja również pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim darczyńcom, którzy okazali tyle serca chorym dzieciom – oznajmił Tomasz Kisiel z Fundacji Dbam o Zdrowie.

                                          

                                             Tisa Żawrocka i Tomasz Kisiel - Prezesi Fundacji Gajusz i Dbam o Zdrowie

Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron