Fundacja Dbam o Zdrowie: 1%

Jesteś tutaj:   Strona Główna1%

Fundacja Dbam o Zdrowie Organizacją Pożytku Publicznego

29 maja 2008 r.  Fundacja Dbam o Zdrowie uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

W Polsce działa ponad 6 tyś organizacji OPP. Fundacja Dbam o Zdrowie jako jedyna porusza niezwykle ważny problem społeczny jakim jest ubóstwo. W Polsce 4 mln. ludzi nie wykupuje leków właśnie z powodu ubóstwa. Nasza Fundacja pomaga osobom, kórych nie stać na zakup leków. W 2008 r. pomoc otrzymało ponad 12 tyś osób. Na ten cel przeznaczylismy 1 mln  zł

Otrzymanie tego statusu jest dla nas dużym wyróżnieniem bowiem nie każda Fundacja może taki status otrzymać. Każda Fundacja starająca się o przyznanie statusu OPP musi wykazać się podjętymi i zrealizowanymi zgodnie ze swoim statutem działaniami. Fundacja Dbam o Zdrowie jest młodą fundacją (działalność operacyjną   prowadzi dopiero od roku) stąd tym większa radość, że przez tak krótki okres czasu udało się zorganizować wiele akcji pomocy. Statut OPP Fundacja Dbam o Zdrowie otrzymała zaledwie po 5 miesiącach swojej działalności operacyjnej.

Co dokładnie oznacza dla Fundacji status OPP?

Każdy podatnik, raz w roku może przekazać na cele Fundacji 1 procent należnego fiskusowi podatku. Co więcej darowizny przekazywane w ciągu roku do wys. 6% dochodu, mogą być odliczane w zeznaniu rocznym od podstawy opodatkowania. Podatnik wskazuje je w PIT-O. Dokumentem poświadczającym darowiznę jest dowód wpłaty na rachunek bankowy Fundacji.