Fundacja Dbam o Zdrowie: O Nas


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaO FundacjiO Nas

Fundacja Dbam o Zdrowie KRS: 0000286305

Fundacja „Dbam o Zdrowie” powstała w sierpniu 2007 roku by zmierzyć się z problemem społecznym jakim jest niewykupywanie leków przez Polaków. Analizując ten problem trafiliśmy na następujące dane:

  • Odpłatność polskiego pacjenta za leki należy do jednej z najwyższych w Europie; 
  • Ponad 4 mln polskich emerytów i rencistów pobiera świadczenie poniżej 1 tys. zł brutto;
  • Prawie jedna trzecia chorych nie wykupuje wszystkich leków, zapisanych na recepcie.

Fundacja prowadzi nieodpłatną działalność w zakresie pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, poprzez dofinansowanie zakupu produktów leczniczych i materiałów medycznych.

W maju 2008 r. Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Możesz przekazać 1 % swojego podatku dla naszej Fundacji.


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron