Fundacja Dbam o Zdrowie: O Nas

Jesteś tutaj:   Strona GłównaO FundacjiO Nas

Fundacja Dbam o Zdrowie KRS: 0000286305

Fundacja „Dbam o Zdrowie” powstała w sierpniu 2007 roku by zmierzyć się z problemem społecznym jakim jest niewykupywanie leków przez Polaków. Analizując ten problem trafiliśmy na następujące dane:

• Odpłatność polskiego pacjenta za leki należy do jednej z najwyższych w Europie;
  • Ponad 4 mln polskich emerytów i rencistów pobiera świadczenie poniżej 1 tys. zł brutto;
  • Prawie jedna trzecia chorych nie wykupuje wszystkich leków, zapisanych na recepcie.

Fundacja prowadzi nieodpłatną działalność w zakresie pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, poprzez dofinansowanie zakupu produktów leczniczych i materiałów medycznych.

W maju 2008 r. Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Możesz przekazać 1 % swojego podatku dla naszej Fundacji.