Fundacja Dbam o Zdrowie: Problem Społeczny


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaO FundacjiProblem Społeczny

Problem społeczny - niewykupywanie leków = nierealizowanie terapii

Fundacja działa w sektorze ochrony zdrowia, który od lat nie może doczekać się przeprowadzenia procesów restrukturyzacyjnych, które usprawniły by jego funkcjonowanie. Nie jest tajemnicą, że odpłatność polskiego pacjenta za leki należy do jednej z najwyższych w Europie.

Poziom refundacji, choć wartościowo rok do roku jest coraz większy, to i tak znacząco odbiegający od poziomów refundacji w innych krajach. Nie jest również tajemnicą, że istnieją w kraju grupy osób, których nie stać na wykupienie przepisanych recept. I są to niestety grupy liczne.

Na masową skalę problem niewykupywania leków występuje wśród grupy emerytów i rencistów, gdzie aż 4 mln żyje na skraju ubóstwa, otrzymując emeryturę poniżej tysiąca złotych brutto. A są to osoby, które najwięcej wydają na leki. Statystyki wskazują, że liczba osób w wieku powyżej 60 lat w najbliższych kilkunastu latach wzrośnie o ok. 50% z obecnych 7 mln do 11 mln.


Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron