Fundacja Dbam o Zdrowie: Jak działamy?

Jesteś tutaj:   Strona GłównaO FundacjiJak działamy?

Sposób działania

Zgodnie z zapisami statutu za sposób realizacji celu statutowego zostało przyjęte finansowanie w całości lub części zakupu produktów leczniczych i materiałów medycznych.

Tym co wyróżnia Fundację „Dbam o Zdrowie” są opracowane narzędzia, które dają pewność, że środki ofiarowane Fundacji a przekazane jako pomoc dla potrzebujących zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem, tj. na dofinansowanie zakupu leków. W tym celu Fundacja wykorzystuje kartę „Podaruj zdrowie”, na której zdeponowane środki mogą być wykorzystane jedynie w aptece. Karty  emitowane są w róznych niminałach w zależności od potrzeb, zapewniając kontrolę i rozliczenie z darczyńcami z otrzymanych środków.