Fundacja Dbam o Zdrowie: Inne działania


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćInne działania

Konkurs Grantowy "Razem możemy więcej"

7 lutego odbyło się zebranie komisji konkursowej opiniującej nadesłane wnioski w konkursie "Razem możemy więcej"


Dzień Dziecka dla naszych podopiecznych

Z okazji Dnia Dziecka Wolontariusze Fundacji przekazali małym podopiecznym wspaniałe upominki.


Sprzęt sensoryczny dla Mateuszka

Podczas Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie Sławek Narel biegł dla 5 -letniego Mateusza podopiecznego Fundacji. Z uzbieranych środków poprzez portal siepomaga.pl, na którym trwała zbiórka zakupiony został sprzęt sensoryczny dla Mateusza.Rodzice chłopca spotkali się ze Sławkiem w aptece przy.Placu Wolności 2 gdzie czekała już ścieżka sensoryczna oraz piłka z kolcami. Słwawek otrzymał w ramach podziękowania dyplom a Mateusz medal. 

Autystyczne dzieci potrzebują wielu zajęć terapeutycznych. Mateusz ma zajęcia z logopedą, psychoedukacyjne i z integracji sensorycznej (SI). Zajęcia psychoedukacyjne rozwijają funkcje poznawcze i motoryczne. Integracja sensoryczna to zajęcia ruchowe stymulujące zmysły wzroku i słuchu, które u dzieci autystycznych są bardziej zaburzone. To są zajęcia ruchowe, bujanie się, skakanie, obracanie.

Mateuszek ma też raz w tygodniu zajęcia ruchu rozwijającego. Są to zajęcia wykonywane wspólnie z innymi dziećmi i ich rodzicami. Dzieci z autyzmem trzeba nauczyć wykonywania poleceń i naśladować. Na przykład jeden z rodziców, trzymając za rączkę swoje dziecko, podaje piłkę drugiemu dziecku. Drugi rodzic odbiera piłkę i podaje kolejnemu dziecku. Z czasem dzieci powinny same sobie podawać piłkę.
W domu, bawiąc się z Mateuszem, też wplatamy elementy terapii sensorycznej. Są to zabawy polegające na skakaniu na piłce czy przechodzeniu pod tunelem. Zamontowaliśmy huśtawkę, bo ona też jest zalecana dla dzieci z autyzmem.

U dzieci z autyzmem występują problemy gastrologiczne, które wymuszają stosowanie specjalnych diet. Badania wykazały że Mateusz w przewodzie pokarmowym ma grzyby i pasożyty, które powodują zaparcia, bóle brzucha, rozwolnienia. W jednej z poradni zalecono aby Mateusz przebywał na diecie bezglutenowej.

W Centrum Alergologii prof. Krzysztofa Buczyłko przeprowadziliśmy też badania na nietolerancje pokarmowe, a konkretnie na ilość przeciwciał IgG. Badanie nietolerancji IgG wykonuje się w przypadku alergii, która objawia się po dłuższym okresie, co powoduje że pojawiające się stany zapalne jelit można nie skojarzyć z reakcją alergiczną. Dzieci z autyzmem często mają nietolerancję na przeciwciała IgG. Badania ujawniły, że Mateusz nie toleruje soi, sezamu, orzechów i kilku innych produktów.

Każdy może pomóc Mateuszowi - zbiórka na portalu siepomaga trwa do 11 lipca.

 

 

 

 


Aparat dla Madzi

Madzia ma już aparat słuchowy


Kolacja charytatywna z udziałem Piotra Pustelnika na rzecz Fundacji Dom w Łodzi

17 października 2011 r. o godzinie 20.00 w restauracji Satyna przy Placu Komuny Paryskiej 5a w Łodzi odbyła się kolacja charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na zakup leków dla Fundacji „Dom
w Łodzi” – jedynego Domu Dziecka dla chorych dzieci. Łącznie udało się zebrać blisko 23 tys. zł.  Organizatorem kolacji była Fundacja Dbam o Zdrowie oraz Pelion S.A. (do niedawna Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.). Gościem honorowym spotkania był Piotr Pustelnik – alpinista i himalaista zdobywca Korony Himalajów i Karakorum.

 

Spotkanie było kontynuacją cyklu kolacji charytatywnych zapoczątkowanego w listopadzie 2010 r. Myślą przewodnią każdego wieczoru jest pytanie „Jak spełniać marzenia?”. Podczas ubiegłorocznej kolacji o swoich marzeniach odpowiadała Natasza Caban – pierwsza kobieta, która samotnie opłynęła świat. Tegoroczną kolację swoją obecnością uświetnił Piotr Pustelnik – instruktor alpinizmu, himalaista, a na co dzień pracownik naukowy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz wieloletni przyjaciel Fundacji Dbam o Zdrowie. Piotr Pustelnik jest trzecim Polakiem, któremu udało się zdobyć Koronę Himalajów, czyli 14 najwyższych szczytów świata.

W kolacji wzięli udział członkowie Zarządu Pelion S.A., przedstawiciele władz miasta, lokalnych mediów, a także instytucji i przedsiębiorstw, farmaceutów  na co dzień współpracujących z firmą Pelion. W organizacji spotkania pomogli też właściciele Restauracji Satyna, którzy bardzo ciepło przyjęli i od razu poparli pomysł zorganizowania kolacji charytatywnej w swoim lokalu.

 

Przekazując  darowiznę na rzecz Fundacji Dbam o Zdrowie wysokości  100 zł każdy mógł spełnić marzenia chorych dzieci. Łącznie udało się zebrać blisko 23 tys. zł. Kwota ta, w formie symbolicznego czeku, została przekazana na ręce Pani Jolanty Bobińskiej, Prezes Zarządu Fundacji „Dom w Łodzi”.      Dzięki tej kwoce zostaną zabezpieczone roczne potrzeby na zakup leków i innych art. medycznych dla chorych dzieci. Wg wyliczeń prezes zarządu Fundacji Dom w Łodzi na same leki dla dzieci rocznie potrzeba ok. 12 tys. konieczne są też pozostałe art. medyczne jak lancety, nakłuwacze, gleukometry oraz opatrunki, plastry i sterylne waciki. Dzięki takiej pomocy opiekunowie dzieci nie będą musieli się martwić skąd pozyskać środki na ich zakup.

W domu dziecka dla chorych dzieci przebywa obecnie dziewięcioro dzieci od 3 do 16 lat. Każde cierpi na poważne schorzenie i wymaga stałej opieki i  rehabilitacji ale przede wszystkim miłości. To dzięki znalezieniu domu i nowej rodziny dzieci szybciej zdrowieją, nabierają nowych umiejętności, otwierają się na innych.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w kolacji charytatywnej. To dzięki Państwu możemy spełnić marzenia chorych dzieci.

Zdjęcia na kolacji wykonał Adrian Biczysko z firmy adr marketing - dziękujemy

 


Mikołajki dla podopiecznych

Z poakzji Mikołajek mali podopieczni Fundacji pisali listy do św.Mikołaja. Każdy mógł spełnić dziecięce marzenia. Do akcji wlączyli się Wolontariusze i przyjaciele Fundacji z całej Grupy Kapitałowej Pelion. Serdecznie dziękujemy wszystkim pomocnikom Św.Mikołaja za spełnienie marzeń naszych  podopiecznych i przyniesienie do nas umpominków, o które dzieci prosiły Św. Mikołaja. Wiemy, że okres Świąt to bardzo intensywny czas dla Mikołaja i całej Jego ekipy stąd nasza Fundacja podjęła się misji przekazania ich dzieciom.

Oto wybrane listy:


Pomoc dla podopiecznych Towarzystwa Brata Alberta

Fundacja Dbam o Zdrowie dla osób ubogich i bezdomnych.
W styczniu 2011 roku rozpoczynamy akcję pomocy dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w  Szczodrem.
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta powstało w 1981r. i jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową, która zajęła się pomocą bezdomnym.


Malowane Nadzieją 2011

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej zorganizowało licytację strusich jajek "Malowane Nadzieją 2011". Pod młotek poszły strusie jaja ozdobione przez najwybitniejszych polskich artystów m.in. Magdalenę Abakanowicz, Andrzeja Mleczko, Danute Muszyńską. Do akcji przyłączyli się profesorowie i studenci ASP w Łodzi. Atrakcją była też pisanka ozdobiona przez Claudię Cardinale, która gościła w tym roku w Łodzi.


Współpraca z Fundacją Iskierka

Aby wesprzeć  rodziców chorych dzieci z rejonu Górnego Śląska dwie fundacje czyli Fundacja Dbam o Zdrowie oraz Fundacja Iskierka, którym leży na sercu pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom połączyły wspólnie siły i nawiązały długotrwałą bo roczną współpracę.


Pomoc dla Hospicjów

W październiku podczas ogólnopolskiej  konferencji zorganizowanej przez Fundcję Hospicyjną 50 Hospicjów z całej Poslki otrrzymało pomoc na zakup leków dla swoich podopiecznych.


12 letni Kuba dostał pompę insulinową

W piątek 29 października Kuba nasz 12 letni podopieczny otzymał pompę insulinową.

 


Urtica Dzieciom 2010 r.

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbyła się niecodzienna wystawa prac małych pacjentów z 17 szpitali onkologicznych. Przez cały rok dzieci uczestniczyły w Słonecznej Galerii, w ramach której wykonywały różne prace plastyczne. Prace te zostały zlicytowane podczas podczas charytatywnego koncertu w Muzeum Narodowym. Z pozyskanych środków oddziały onkologiczne zakupiły niezbędny sprzęt, zabawki, gry oraz materiały plastyczne do dalszej pracy twórczej. Partnerem akcji jest również nasza Funacja.


Pomóżmy Zuzi

Na portalu społecznościowym prowadzona jest zbiórka dla Zuzi naszej podopiecznej, które od urodzenia choruje na mucowiscydozę. w walce może pomóc bardzo drogi lek Tobi. Pomóżmy 3 letniej Zuzi w walce z chorobą.

kliknij tutaj


Wspólna akcja z firmą Nutricia

Fundacja przekazała karty rabatowe na zakup preparatów Nutridrink swoim podopiecznym.


Pomoc Domom Samotnych Matek

4 maja 2010 r. na spotkaniu w Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia została przekazana pomoc dla Domów Samotnych Matek z terenu całej Polski. Fundacja wspólnie ze Stoczną w 2009 r. zaczęła projekt mający na celu pomoc samotnym matkom, które są pod opeką DSM. Ze strony Stoczni akcję wspierał Kuba Wygnański.| 1 | 2 | >>

Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron