Fundacja Dbam o Zdrowie: Aukcje/Koncerty chartytatywne


Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćAukcje/Koncerty chartytatywne

Kolacja charytatywna z udziałem Piotra Pustelnika na rzecz Fundacji Dom w Łodzi

17 października 2011 r. o godzinie 20.00 w restauracji Satyna przy Placu Komuny Paryskiej 5a w Łodzi odbyła się kolacja charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na zakup leków dla Fundacji „Dom
w Łodzi” – jedynego Domu Dziecka dla chorych dzieci. Łącznie udało się zebrać blisko 23 tys. zł.  Organizatorem kolacji była Fundacja Dbam o Zdrowie oraz Pelion S.A. (do niedawna Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.). Gościem honorowym spotkania był Piotr Pustelnik – alpinista i himalaista zdobywca Korony Himalajów i Karakorum.

 

Spotkanie było kontynuacją cyklu kolacji charytatywnych zapoczątkowanego w listopadzie 2010 r. Myślą przewodnią każdego wieczoru jest pytanie „Jak spełniać marzenia?”. Podczas ubiegłorocznej kolacji o swoich marzeniach odpowiadała Natasza Caban – pierwsza kobieta, która samotnie opłynęła świat. Tegoroczną kolację swoją obecnością uświetnił Piotr Pustelnik – instruktor alpinizmu, himalaista, a na co dzień pracownik naukowy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz wieloletni przyjaciel Fundacji Dbam o Zdrowie. Piotr Pustelnik jest trzecim Polakiem, któremu udało się zdobyć Koronę Himalajów, czyli 14 najwyższych szczytów świata.

W kolacji wzięli udział członkowie Zarządu Pelion S.A., przedstawiciele władz miasta, lokalnych mediów, a także instytucji i przedsiębiorstw, farmaceutów  na co dzień współpracujących z firmą Pelion. W organizacji spotkania pomogli też właściciele Restauracji Satyna, którzy bardzo ciepło przyjęli i od razu poparli pomysł zorganizowania kolacji charytatywnej w swoim lokalu.

 

Przekazując  darowiznę na rzecz Fundacji Dbam o Zdrowie wysokości  100 zł każdy mógł spełnić marzenia chorych dzieci. Łącznie udało się zebrać blisko 23 tys. zł. Kwota ta, w formie symbolicznego czeku, została przekazana na ręce Pani Jolanty Bobińskiej, Prezes Zarządu Fundacji „Dom w Łodzi”.      Dzięki tej kwoce zostaną zabezpieczone roczne potrzeby na zakup leków i innych art. medycznych dla chorych dzieci. Wg wyliczeń prezes zarządu Fundacji Dom w Łodzi na same leki dla dzieci rocznie potrzeba ok. 12 tys. konieczne są też pozostałe art. medyczne jak lancety, nakłuwacze, gleukometry oraz opatrunki, plastry i sterylne waciki. Dzięki takiej pomocy opiekunowie dzieci nie będą musieli się martwić skąd pozyskać środki na ich zakup.

W domu dziecka dla chorych dzieci przebywa obecnie dziewięcioro dzieci od 3 do 16 lat. Każde cierpi na poważne schorzenie i wymaga stałej opieki i  rehabilitacji ale przede wszystkim miłości. To dzięki znalezieniu domu i nowej rodziny dzieci szybciej zdrowieją, nabierają nowych umiejętności, otwierają się na innych.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w kolacji charytatywnej. To dzięki Państwu możemy spełnić marzenia chorych dzieci.

Zdjęcia na kolacji wykonał Adrian Biczysko z firmy adr marketing - dziękujemy

 


Kolacja charytatywna z Nataszą Caban na rzecz Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Podczas kolacji charytatywnej zorganizowanej 29 listopada ponad 14 tys. zł trafiło do Domu Samotnej Matki w Łodzi.


Malowane Nadzieją 2010 r.


Fundacja „Dbam o Zdrowie” na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

W ramch Dni Muzyki Kameralnej 48 Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbyła się akcja charytatywna na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

    


Licytacja prac oraz zbiórka publiczna podczas V Forum Aptekarzy

Dzięki uprzejmości Firmy Dbam o Zdrowie nasza Fundacja mogła zaprezentować się podczas V Forum Aptek Dbam o Zdrowie jakie odbyło się w dniu 11 listopada 2008 r. w Warszawie.

                             


Koncert charytatywny na rzecz Fundacji Gajusz i Fundacji Dbam o Zdrowie

28 marca 2008 r. w Teatrze Nowym odbył się koncert na rzecz dwóch łódzkich fundacji, Fundacji Gajusz i Fundacji Dbam o Zdrowie

                                            

                                                          wystawa prac artystów plastyków na deskach Teatru Nowego

                                            


Licytacja podczas Forum Ekonomicznego Aptekarzy

4 kwietnia w Warszawie odbyło sie 7 Forum Ekonomiczne Aptekarz podczas, którego uczestnicy z całej Polski mogli wziąć udział w mini licytacji prac artystów plastyków.


Aukcja Pisanek organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej

Fundacja Dbam o Zdrowie wylicytowała kilka strusich pisanek oraz obrazów artystów plastyków wspomagając tym samycm Stowarzyszenie.

                   Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron