Fundacja Dbam o Zdrowie: Jak przekazać 1%

Jesteś tutaj:   Strona Główna1%Jak przekazać 1%

KRS: 0000286305

Wpływy z 1% podatku to jedna z najważniejszych części dochodu dla naszej Fundacji. Każda przekazana kwota, nawet ta najmniejsza, daje możliwość wsparcia osób potrzebujących w zakupie leków.

Jak można przekazać 1% podatku?

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym wypełnijcie Państwo WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP), który stanowi część formularza PIT.

Chcąc to uczynić Podatnik powinien obliczyć wysokość kwoty odpowiadającej 1% swojego podatku oraz w odpowiedniej rubryce umieścić KRS Fundacji:

0000286305

Państwa podatek na rzecz naszej Fundacji   zostanie  przekazany na konto Fundacji "Dbam o Zdrowie" przez Urząd Skarbowy.

Podatek 1% dla konkretnej osoby

W zeznaniu PIT za 2013 rok wskazać można także konkretny cel pomocy, na który zostanie przekazany nasz 1%. Pomoc można więc przeznaczyć dla konkretnych  osób, podopiecznych Fundacji „Dbam o Zdrowie” (lista tych osób jest dostępna w zakładce Podopieczni). Fundacja opiekuje się obecnie w sposób  stały 30 podopiecznymi.
Wystarczy wpisać  "Darowizna dla ...................." w specjalnej rubryce.

Pozycje które trzeba wypełnić w zależności od rodzaju zeznania:
PIT-36 poz.310 nr KRS  fundacji, poz.311 kwota 1%, poz.312 dane konkretnego podopiecznego

Odpowiednio w pozostałych zeznaniach są to pozycje :
- PIT-36L - 95, 96, 97
- PIT-37  - 131, 132, 133
- PIT-28  - 125, 126, 127

Kto może przekazać  1% podatku  dla  Fundacji "Dbam o Zdrowie"?

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku
  • podatnicy rozliczający się na zasadach ryczałtowych, muszą zadeklarować w swoim zeznaniu podatkowym 1% podatku dochodowego dla OPP do końca stycznia

Już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcą przekazac swój 1% właśnie naszej Fundacji!