Fundacja Dbam o Zdrowie: kampania 2010 - "Wybory 2010"

Jesteś tutaj:   Strona Główna1%kampania 2010 - "Wybory 2010"

Konkurs Fotograficzny - "Recepta nie wystarczy"

Fundacja Dbam o Zdrowie w ramach prowadzonej kampanii społecznej i kampanii 1% zorganziowała konkurs fotograficzny "Recepta nie wystarczy", którego celem było uwrażliwienie społeczeństwa na problem niewykupywania leków przez Polaków z powodu braku środków finansowych.

Wystawa pokonkursowa "Recepta nie wystarczy"

Do 14 czerwca w Galerii Piotra Uznańskiego przy ul.Piotrkowskiej 31 trwa wystawa pokonkursowa "Recepta nie wystarczy". Na wystawie prezentowanych jest 20 prac najwyżej ocenionych przez  internautów. Dodatkowo Jury w składzie Piotr Uznański (właściciel galreii), Tadeusz Hałatek (artysta fotograf) oraz Elżbieta Łacina (Fundacja Dbam o Zdrowie) wybrali najlepszą ich zdaniem prace. Również Fundacja przyznała swoją nagrodę, która trafiła do pani Natalii Kuśnierczak za pracę "W gabinecie"

Wernisaż wystawy "Recepta nie wystarczy"

laureaci konkursu: Aldona Nawrot  i  Anna Płazak

23 maja w Foto Cafe 102 odbył się wernisaż wystawy "Recepta nie wystarczy" podczas, którego wręczono nagrody laureatom konkursu oraz zaprezentowano nagrodzone i wyróżnione prace.

Nagroda Newsweek Polska za najlepszą kampanie 1%

Fundacja Dbam o Zdrowie otrzymała nagrodę za najlepiej zorganizowaną akcję specjalną w konkursie Newsweek Polska. Jest to już trzecia edycja konkursu mająca na celu zachęcić fundacje do promowania ideii 1%. W ubiegłym roku Fundacja otrzymała nagrody w 2 kategoriach. W tym roku nagroda przypadła nam za zorganizowanie eventu "Góra leków"

Dziękujemy za przekazanie 1% na rzecz naszej Fundacji

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały na rzecz naszej Fundacji i naszych podopiecznych swój 1% podatku. Dzięki Państwa zaufaniu i wsparciu pomoc na zakup leków otrzymają kolejne osoby i organizacje, które wspiera Fundacja. To również dzięki Państwa pomocy wybory między lekami a podstawowymi art. spożywczymi nie będą konieczne.

W imieniu naszych Benericjentów serdecznie dziękujemy

Pracownicy i Wolontariusze Fundacji Dbam o Zdrowie

Stoisko Fundacji na X Forum Aptekarzy

Fundacja Dbam o Zdrowie zachęcała do przekazania 1% aptekarzy uczestniczacych w X Forum Aptekarzy, które odbyło się w marcu 2010 r. w Soci w okolicach Rawy Mazowieckiej.

Bieg po leki

Pod takim hasłem w łódzkim centrum wspinaczkowym został zorganizowany bieg po leki. Każdy uczestnik przed przystąpieniem do wspinaczki mógł nabić na pal niezrealizowaną receptę. Na szczycie wspinaczkowej góry umieszczone były pudełka leków, któe należało po zdobyciu szczytu dotknąć. Dla wielu osób wykupienie leków jest walka i wspinaczką. Muszą pokonać barierę finasową aby osiągnąć cel czyli wykupic leki na recpetę. Niestety nie każdego na to stać. Fundacja  pomaga osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej i materialnej w zakupie leków.

Góra Leków - event z okazji Dnia Chorego

11 lutego z okazji Światowego Dnia Chorego Fundacja zorganizowała w pasażu Schillera w Łodzi nietypowy event mający na celu zapoznanie mieszkańców Łodzi ze statystykami odnośnie sytuacji ludzi starszych i chorych. W pasazu stanęła symboliczna góra  leków imitująca niewykupione leki. Było ich ok. 4 tys.

Morze Recept - event z okazji Dnia Chorego

W jednej z łodzkich aptek podłoga została wyklejona ponad tysiącem niezrealizowanych recpet. Tyle recept każdego dnia może zostać niezrealizowanych gdyż wielu Polaków nie stać na zkup lekow. Event ten miał na celu pokazanie problemu niewykupywania leków.

Bilbordy Fundacji w Łodzi

W ubiegłym roku w konkursie organizowanym przez Newsweek Polska Fundacja otrzymała główna nagrodę w kategorii najlepszy plakat ogólnopolski. Nagrodą była możliwość zamieszczenia reklamy Fundacji w 2010 r. na bilbordach firmy Clear Channel. Dziękujemy za ngrodę.

plakat kampanii