Fundacja Dbam o Zdrowie: Konkurs Grantowy

Jesteś tutaj:   Strona GłównaDziałalnośćKonkurs Grantowy

O Projekcie Razem Możemy Więcej

Projekt RAZEM MOŻEMY WIECEJ! Powstał w 2010 roku z inicjatywy Fundacji Dbam o Zdrowie. Jego główną ideą jest zintensyfikowanie działań prowadzących do niwelowania barier w dostępu do leków, a tym samym spowodowanie, aby większą ilość osób było stać na wykupienie niezbędnych medykamentów. W tym celu Fundacja nawiązuje współprace z innymi organizacjami ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Wierzymy, że podejmowane przez nie inicjatywy i bezpośredni kontakt z osobami najbardziej potrzebującymi, dają największy efekt!

Głównym działaniem podejmowanym w ramach projektu jest konkurs grantowy skierowany do organizacji pozarządowych, instytucji społecznych, stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej. W ramach konkursu chcielibyśmy dofinansować ogólnopolskie lub lokalne projekty, które wspierają działania mające na celu uświadomienie problemu społecznego, jakim są bariery w dostępie do leków oraz w sposób bezpośredni wspierają osoby najbardziej potrzebujące.
W szczególności wspierać będziemy projekty, które skierowane są do grupy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w tym:

• przewlekle lub ciężko chorych, samotnych,
  • dzieci lub osób starszych (powyżej 60 roku życia),
  • bezrobotnych,
  • znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania leczenia leków oraz innych środków medycznych

Szczegóły wszystkich edycji Konkursu Grantowego znajdują się na specjalnie dedykowanej mu stronie : mocpomocy.pl